Neler Yapıyoruz?

Hizmetlerimiz

Birebir/Online/Grup Matematik Dersi Programı, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı, Akıl ve Zeka Oyunları, Satranç Öğretim Programları 

Birebir/Online/Grup Matematik Ders Programı

Matematik dersi; birçok öğrencinin korktuğu, bu derse önyargiyla yaklaşıp ‘ben zaten yapamıyorum’ hissine kapıldığı ve kimi zaman ‘kendini gerçekleştiren kehanet’le sonuçlanarak ne yazık ki öğrencilerin tüm akademik hayatını etkileyen bir hal alabiliyor. Peki çocuğumuza matematiği sevdirmek adına neler yapılabilir, anne babalar bu konuda nasıl bir yol izlemelidir?Biz MY Eğitim Danışmanlık olarak nasıl bir hizmet veriyoruz?
İlk olarak velimiz ve öğrencimizle bir öngörüşme gerçekleştiriyoruz.Bu öngörüşmede velinin ve öğrencinin beklentileri, öğrencinin hedefleri, akademik yeterliliği, potansiyeli üzerine konuşup ders programımızı yapıyoruz.
Daha sonra ilk planlanan tarihte dersimize başlıyoruz. Sonraki derslerin içeriğini belirlemede yol gösterici olacak ilk dersimiz; daha çok öğrencinin eksiklerini belirlemeye yönelik oluyor ve sonrasında kişiye özel programlarla süreç devam ediyor. Her ders sonrası mutlaka veli bilgilendirmesi yapılıp ders ve öğrencinin gelişimi hakkında veliye bilgi veriliyor.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı

4. sınıftan itibaren 12. sınıf ve mezun öğrenci grubuna kadar her kademeden öğrenci ve veliye hizmet sunduğumuz danışmanlık programında ilk olarak veli ve öğrencimizi tanımaya yönelik bir görüşme gerçekleştiriyoruz. Böylelikle veli ve öğrencimizin danışmanlık istediği konu hakkında bilgiler ediniyoruz. Koçluk ve danışmanlık hizmeti çok kapsamlı, sabır ve zaman isteyen,uzmanlık gerektiren bir hizmettir. Bu programda her hafta düzenli olarak öğrenci ile belirlenen saatlerde görüşme gerçekleştirilir, gerekli görüldüğü durumlarda veli de öğrenciden ayrı olarak seansların bir parçası olarak sürece dahil edilir. 

Öğrenciyi tanıma,var olan problem ya da süreç içerisinde karşılaşılması olası durumlar için rehberlik ederken çeşitli envanterlerden faydalanılır. Öğrenci ve velinin programdan beklentisi doğrultusunda sınav kaygısı ve başa çıkma yolları,öfke kontrolü,kariyer danışmanlığı,akademik benlik kavramı oluşturma,ders programı,konu takibi gibi çalışmalar yapılır.

Akıl ve Zeka Oyunları Programı

Bu programın amacı; öğrencilerimizin bilişsel becerilerini arttırma,dikkat dağınıklığını önleme,yaratıcı düşünmeyi ve kalıcı öğrenmeyi sağlama, problem çözümünde farklı düşünme ,özgün stratejiler geliştirmesidir.

Aynı zamanda bireysel çalışma ve grup çalışmalarında öğrencilerin kendi potansiyellerini daha iyi tanımaları ve geliştirmeleri gibi kazanımların sağlanmasıdır.

Programdaki derslerin uygulamalı olması öğrencilerin aktif olmasına ve yaparak yaşayarak öğrenmenin gerçekleşmesine olanak sağlar.

Öğrenciler bu sayede sosyal beceriler kazanarak rekabet edebilme yeteneklerini geliştirir ve duygularının sorumluluğunu almayı öğrenirler. Aynı zamanda liderlik özellikleri gelişirken disiplin ve düzenli çalışma alışkanlığı kazanırlar. En önemlisi ise tüm bunları eğlenerek oyunlarla öğrenirler.

Satranç Öğretim Programı

Programın amacı;planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavratma,hızlı, doğru ve çabuk düşünebilme yeteneğini kazandırma, olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme yeteneklerini geliştirme olarak sıralanabilir.

Aynı zamanda satranç ;kişiliği ve karekteri olumlu yönde etkiler ve geliştirir. “Kendine güven” duygusunu aşılar ve bunu geliştirir.


4 yaş ile 12 yaş arası öğrencilerimize satranç öğretim programını uygulamaktayız.

Archives

Categories

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Choose Demos Submit a Ticket Purchase Theme

Pre-Built Demos Collection

Consultio comes with a beautiful collection of modern, easily importable, and highly customizable demo layouts. Any of which can be installed via one click.

Cryptocurrency
Business Construction
Business Coach
Consulting
Immigration
Finance 2
Corporate 1
Corporate 2
Corporate 3
Consulting
Business 1
Business 2
Business 3
IT Solution
Tax Consulting
Human Resource
Life Coach
Marketing
Insurance
Finance RTL
Marketing
Consulting
Consulting
X